Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim
Z uwagi na przewidywane wysokie temperatury, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej z siedzibą we Wrocławiu postanowił wydać oficjalne ostrzeżenie dla mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Decyzja ta jest konsekwencją prognozowanych upałów, które mogą się okazać szczególnie intensywne w tym regionie.
Informacje przekazane przez instytut wskazują, że sytuacja ma dotyczyć godzin od 12:00 do 20:30 dnia 21.06.2024. W tym czasie termometry mogą pokazywać wartości rzędu 30°C-32°C w ciągu dnia. Szacowane prawdopodobieństwo wystąpienia tak wysokich temperatur wynosi aż 90%, co podkreśla powagę sytuacji i konieczność przygotowania się na ewentualne upały.

Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego koordynuje międzynarodową akcję kontrolno-prewencyjną o nazwie "PRĘDKOŚĆ"
Pierwsza endoprotezoplastyka głowy kości promieniowej w Kędzierzynie-Koźlu
Spotkanie dla edukacji i biznesu "Rynek pracy dla biznesu – co mogę wnieść do sieci" zorganizowane w Kędzierzynie-Koźlu
Nowo wybudowany most w Kędzierzynie-Koźlu pomyślnie przechodzi testy obciążenia
Niezachowanie bezpiecznej odległości prowadzi do groźnego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 426
Oficjalne rozpoczęcie remontu ulicy Tadeusza Kościuszki w Kędzierzynie-Koźlu
Bezpieczne wakacje nad Zdrową Dębową: zasady korzystania z kąpielisk i akwenów
Rekordowe przejęcia narkotyków w Polsce: Policja w natarciu!
Nowy skład zarządu Gminnego Związku OSP RP w Pawłowiczkach!
Sąsiedzi uratowali 81-latkę, która spędziła noc na ławce w Kędzierzynie-Koźlu