Manifestacja rolników przeciwko unijnej polityce rolnej zablokowała Kędzierzyn-Koźle
19 lutego 2024 roku, poniedziałkowy ranek w Kędzierzynie-Koźlu obfitował w niecodzienną aktywność. Rolnicy z różnych zakątków powiatu zgromadzili się w mieście, sprzeciwiając się polityce rolniczej Unii Europejskiej i importowi żywności z zagranicy. Co ciekawe, większość mieszkańców miasta okazała swoje poparcie dla protestujących, tolerując nawet tymczasowe problemy komunikacyjne spowodowane przez manifestację.
Już od wczesnych godzin porannych, rolnicy koncentrowali się w Kędzierzynie-Koźlu. Grupy protestujących z gmin Polska Cerekiew, Pawłowiczki oraz Reńska Wieś spotkały się o 10:00 na ul. Fabrycznej w Większych, skąd ruszyły w stronę centrum miasta. Tymczasem, druga grupa demonstrantów – pochodząca z gmin Bierawa i Cisek – zaczęła gromadzić się w pobliżu Zakładów Azotowych przy ul. Mostowej.
Przybliżając się do godzin przedpołudniowych, liczna grupa rolników na traktorach efektywnie zablokowała ruch na ulicy Kozielskiej, stanowiącej główną arterię komunikacyjną miasta. Niektóre z maszyn rolniczych były ozdobione hasłami manifestacyjnymi takimi jak: „Głód poczujesz, rolnika uszanujesz” czy konfrontacyjne „Zielony ład równa się głód”.

Nowy skład zarządu Gminnego Związku OSP RP w Pawłowiczkach!
Kreatywne wakacje w bibliotece – odkryj inspirujące atrakcje!
Kicia Kocia zachwyciła dzieci w bibliotece w Kędzierzynie-Koźlu
Zanurz się w świat teatru cieni na warsztatach „Sceny z Krainy Czarów”!
Świętujemy Dzień Ojca: Serdeczne podziękowania dla wszystkich Tatusiów
Psy zaatakowały 9-latka w Kędzierzynie-Koźlu: policja prowadzi śledztwo
Bezpieczne wakacje nad Zdrową Dębową: zasady korzystania z kąpielisk i akwenów
Rekordowe przejęcia narkotyków w Polsce: Policja w natarciu!
Sąsiedzi uratowali 81-latkę, która spędziła noc na ławce w Kędzierzynie-Koźlu