Społeczność Opola wspiera renowację cmentarza
W tym roku na wybranych cmentarzach Opola 1 listopada zorganizowano publiczne akcje zbierania funduszy. Po zakończeniu tych działań, koordynujący je ludzie podzielili się ze społecznością efektami zgromadzonych wysiłków.
Na najbardziej rozległym miejscu pochówku w całym regionie, czyli komunalnym cmentarzu w Opolu-Półwsi, wolontariusze kwestowali ze szczególnym zamiarem wsparcia remontu historycznych grobów umiejscowionych na niefunkcjonującym obecnie cmentarzu przy ulicy Wrocławskiej. Łączna suma zebrana przez ochotników wyniosła imponujące 17.567 zł oraz dodatkowe 15 euro.
– Była to nasza inauguracja tego rodzaju zbiórki i mamy nadzieję, że ten gest solidarności stanie się tradycją w Opolu. Choć świadomi jesteśmy, że zebrane środki nie pokryją w pełni naszych planów, to już teraz możemy zapewnić, że priorytetem będzie restauracja nagrobków sióstr franciszkanek szpitalnych. Chciałabym jednak podkreślić, że kwestowanie odbyło się pod czujnym okiem zakonnic zmarłych sióstr, które zdecydowały się dołączyć do nas w tym szczytnym celu – wyjaśnia Beata Kubica, która pełni funkcję przewodniczącej Komitetu Społecznego.

Kryzys wodny w Reńskiej Wsi – apel o oszczędność w czasie upałów
Nowy skład zarządu Gminnego Związku OSP RP w Pawłowiczkach!
Kreatywne wakacje w bibliotece – odkryj inspirujące atrakcje!
Kicia Kocia zachwyciła dzieci w bibliotece w Kędzierzynie-Koźlu
Zanurz się w świat teatru cieni na warsztatach „Sceny z Krainy Czarów”!
Świętujemy Dzień Ojca: Serdeczne podziękowania dla wszystkich Tatusiów
Alert RCB: Wysokie ryzyko pożarowe w lasach – zachowaj ostrożność!
Bezpieczne wakacje nad Zdrową Dębową: zasady korzystania z kąpielisk i akwenów
Rekordowe przejęcia narkotyków w Polsce: Policja w natarciu!